Nietypowe rozpoczęcie wyścigu samochodowego w Sopocie

Organizatorzy 24. Grand Prix Sopot – Gdynia z Automobilklubu Orski, rozpoczęli poprzedzające weekendowe zmagania uczestników 9 i 10 Rundy Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski  Odbiór Administracyjny i techniczne Badanie Kontrolne od nietypowej akcji. Ponieważ w okolicy startu do zawodów w Sopocie przy ul. Malczewskiego, znajduje się Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt Sopotkowo, wraz z partnerem zawodów – Porsche Centrum Sopot, zorganizowali “Porsche Dog Day”. Przekazano 500 kilogramów karmy dla potrzebujących zwierzaków, Klub I Centrum Porsche promować będą także adopcję bezdomnych podopiecznych schroniska.

Po południu organizatorzy I zawodnicy wrócili do wyścigowej rzeczywistości, czyli OA  BK, odbywających się na gościnnych, przestronnych parkingach pod Ergo Areną w Gdańsku. Na uwagę  zasługuje, oprócz licznej ekipy kierowców z Automobilklubu Orski, spora ilość wyścigowych debiutantów, licznych miłośników motoryzacji z czasów PRL na pewno zainteresują starty Fiatów 126p. W tym roku na starcie pojawi się rekordowa liczba tych aut – aż 9; klasyfikowane będa w specjalnie stworzonej w tym roku właśnie dla “maluchów” grupie 12.

Podobnie jak w zeszłym roku, obowiązkowa odprawa dla zawodników  odbyła się “online” – kierowcy obejrzeli nagranie, w którym Dyrektor Zawodów, Lech Orski przekazał kluczowe informacje związane z organizacją zawodów I ich bezpiecznym przebiegiem. Przypomniał o przedłużonych – na wniosek zawodników – barierach energochłonnych w niebezpiecznych miejscach oraz o nowej nawierzchni na ok. 70 – metrowym fragmencie trasy na ul. Malczewskiego, przy dojeździe do najsławniejszego miejsca w wyścigach górskich w Polsce – słynnego Ronda u zbiegu ulic Malczewskiego I Kolberga. To tutaj licznie gromadzą się kibice obserwujący objeżdżanie ronda w warunkach sportowych, tu także mieszkańcy okolicznych bloków obserwują wyścig z okien i balkonów.

Szczegóły dotyczące zawodów znaleźć można na stronie www.akorski.pl www.gsmp.pzm.pl oraz na profilach facebookowych ( wpisując Grand Prix Sopot Gdynia – profil wyścigu lub gsmp.pzm – oficjalny profil GSMP). Tradycyjnie rezultaty śledzić będzie można na stronie www.wyniki-online.pl

 

Harmonogram zawodów:

 

13 sierpnia, piątek:

14:30 – 19:00 Odbiór Administracyjny

15:00 – 20:00 Badanie Kontrolne

 

14 sierpnia, sobota,  9 Runda GSMP

10:00 1 Podjazd Treningowy

30 min. Po 1 Podjeździe Treningowym  –  2 Podjazd Treningowy ( ok. 11:30)

12:45 – 13:15 uroczyste otwarcie zawodów (Rondo przy ul. Kolberga)

14:00 1 Podjazd Wyścigowy

30 min. Po 1 Podjeździe Wyścigowym –   2 Podjazd Wyścigowy ( ok. 15:30)

 

15 sierpnia, niedziela, 10 Runda GSMP

08:30 1 Podjazd Treningowy

30 min. Po 1 Podjeździe Treningowym – 2 Podjazd Treningowy ( ok. 10:00)

11:30 1 Podjazd Wyścigowy

30 min. Po 1 Podjeździe Wyścigowym –   2 Podjazd Wyścigowy (ok. 13:00)

30 min. Po 2 Podjeździe Wyścigowym (ok.) Ceremonia wręczenia nagród za 24 Grand Prix Sopot – Gdynia (rondo ok. 14:30 -15:00)