Rajdowe „historyki” na 27 Rajdzie Rzeszowskim

Już w drugi weekend sierpnia zawodnicy z Motul Historycznych Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski uczestniczyć będą w 27. Rajdzie Rzeszowskim. Na wymagających podkarpackich trasach historyczne rajdówki będą miały do pokonania ponad 100 kilometrów oesowych, a rywalizacja rozpocznie się od superoesu rozgrywanego w piątek, 10 sierpnia na ulicach Rzeszowa.

Swe możliwości zaprezentują tak legendarne samochody jak chociażby Subaru Legacy, Fiat Abarth 131 Rally, Toyota Corolla GT-Four, Saab 96 V4 czy Audi Quattro. Wszystkie samochody w historycznych barwach są hołdem dla takich asów Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Świata jak Stig Blomqvist, Bjorn Waldegaard, Carlos Sainz, Juha Kankkunen, Walter Rohrl, Jean Claude Andruet, czy Colin McRae.

Motul HRSMP jest już stałym elementem polskiej sceny rajdowej. W tym roku cykl liczy siedem rund, w tym wszystkie asfaltowe zawody RSMP. Zorganizowany po raz pierwszy w 2016 roku jako Historyczny Rajdowy Puchar Polski, obecnie Motul HRSMP jest najszybciej rozwijającym się cyklem rajdowym, bardzo popularnym wśród kibiców i mediów. To mistrzostwa, które oferują kibicom unikatową sposobność zobaczenia tych samochodów nie w muzeum, a podczas twardej, sportowej rywalizacji na rajdowych odcinkach specjalnych.

Tak jak w każdym cyklu mistrzowskim, sportowa walka jest zacięta, więc liczy się każda 1/10 sekundy. Jednak to, co wyróżnia Motul HRSMP, to niezwykle przyjazna, wręcz rodzinna atmosfera pomiędzy wszystkimi zespołami, kierowcami, pilotami i mechanikami. Jest ona żywą ilustracją motta cyklu: „We race apart but rally together” (ścigamy się osobno, ale w rajdach startujemy razem). Duch współpracy i poczucie jedności w grupie zawodników HRSMP są wprost modelowe. To jest zwarta ekipa wysoce zmotywowanych, świetnych zawodników. Bardzo dumnych ze swej historycznej misji kontynuowania najlepszych rajdowych tradycji poprzez aktywną celebrację historii motorsportu w swoich historycznych samochodach rajdowych.

Kibicowanie na trasach Rajdu Rzeszowskiego będzie wspaniałym przeżyciem dla każdego fana motorsportu. Zawody na Podkarpaciu są bowiem rundą Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski, a także European Rally Trophy, więc w akcji pojawi się czołówka polskich i zagranicznych kierowców współczesnych samochodów rajdowych, jak również wszyscy liderzy historycznych rajdowych mistrzostw Polski startujący prawdziwymi legendami rajdów. To sportowe i motoryzacyjne wydarzenie, które każdy prawdziwy fan rajdów powinien zobaczyć.

Fot. Grzegorz Rybarski

Źródło: Rajdowe „historyki” na Rajdzie Rzeszowskim – 27. Rajd Rzeszowski – Rally Rzeszow 2018