10 Wyścig Górski Limanowa – komunikat prasowy po pierwszym posiedzeniu ZSZ

104 Kierowców znalazło się na liście startowej zaczynającego się jutro o godz. 9.00 10 Wyścigu Górskiego Limanowa – Przełęcz pod Ostrą. Po Odbiorze Administracyjnym i Badaniu Kontrolnym, kierowany przez Włodzimierza Szaniawskiego (POL) Zespół Sędziów Sportowych dopuścił do  9 Rundy FIA EHC ( Mistrzostwa Europy FIA w Wyścigach Górskich)   41 zawodników a do 5 i 6 Rundy Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski 73   kierowców. Widzowie obejrzą start 14 bolidów, wśród nich dwa z polskimi kierowcami: Adam Stopka pojedzie Intechem GXR 1000 a Paweł Rzadkosz Radicalem R53. W GSMP Historycznych wystartuje 6 kierowców. Na starcie zabraknie m.in. wielokrotnego mistrza Europy Simone Faggiolego, który nie zdołał naprawić auta po awarii podczas 8 Rundy FIA EHC na Słowacji czy jedynego Słowaka Jana Milonia, który nie zgłosił się na BK.

Z numerem 1 wystartuje lider FIA EHC Christian Merli (ITA), zmierzający w tym sezonie do zdobycia tytułu Mistrza Europy w cat. 2 ( competition), zaś z numerem 69 lider cat. 1 ( Productions) Lukas Vojacek (CZE).

O punkty w GSMP powalcza m.in. lider klasyfikacji generalnej Waldemar Kluza oaz Michał Ratajczyk  i DUBAI, których po 4 Rundach dzielą zaledwie 3 punkty.

Parada samochodów zabytkowych z epoki PRL, pierwsza w Polsce elektryczna rajdówka i zbudowane przez studentów Politechniki Śląskiej auto wyścigowe to tylko niektóre atrakcje przygotowane na wyścigowy weekend przez organizatora – AMK Limanowa. Gościem specjalnym imprezy będzie wielokrotny mistrz Ukrainy, startujący także w WRC i rajdach cross country Jurij Protasow. Ze startu do stref kibiców kursować będą specjalne busy.

Relacje i wyniki na żywo:

– Radio: 100,3 FM

– www. wysciggorski.pl

– www. gsmp.pzm.pl

– www. wyniki-online.pl

Więcej Informacji znaleźć można na stronach: wysciggorski.pl , gsmp.pzm.pl 

Foto: Agnieszka Wołkowicz UMA; wolne od materialnych praw autorskich