14-16.07.2017 Startuje 9 Wyścig Górski Limanowa

tloJuż tylko dwa dni pozostało do startu 9 Wyścigu Górskiego Limanowa, który odbędzie się w dniach 14-16 lipca 2017.
Po raz czwarty limanowski wyścig będzie eliminacją Mistrzostw Europy FIA EHC w Wyścigach Górskich oraz 5 i 6 rundą Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski 2017.
Na trasie o długości 5493 metrów ze Starej Wsi na Przełęcz pod Ostrą zobaczymy 103 zawodników z 8 państw, 47 z nich sklasyfikowanych zostanie do mistrzostw Europy natomiast 82 zawodników zgłosiło się do GSMP. Największą grupę kierowców stanowią oczywiście Polacy, po za nimi na trasie wyścigu zobaczymy 10 Czechów, 8 Włochów, 4 Francuzów, 2 Austriaków, 2 Słowaków, Szwajcara i kierowce z Republiki Kosowo.
Na trasie Limanowskiego Wyścigu Górskiego po raz kolejny zobaczymy najbardziej utytułowanego kierowce startującego w wyścigach górskich, pięciokrotnego Mistrza Europy Simone Faggioli. Oczywiście nie zabraknie też ubiegłorocznego Mistrza Polski, Igora Drotara z Słowacji oraz rywalizujących w tegorocznej klasyfikacji generalnej GSMP Dubaja, Waldemara Kluzy, Romana Barana jak również Rafała Serafinowicza, stojącego na czele grupy N i lidera kierowców samochodów historycznych Wojciecha Subocza.
Zapraszamy wiernych GSMP kibiców do kibicowania wzdłuż trasy wyścigu a tych którzy nie mogą pojawić się w weekend w okolicach Limanowej do oglądania relacji z imprezy na antenie TVP 3 ogólnopolskiej jak i regionalnej TVP 3 Kraków.

Ponad to obraz z rozmieszczonych na trasie kamer będzie dostępny na stronie wyścigu www.wysciggorski.pl, gdzie też dostępne będą wyniki online.

Z A P R A S Z A M Y

Sympatyków GSMP lubiących wspomnienia zapraszamy na fotorelacje z ubiegłorocznego wyścigu do naszej galerii KGR-Rally